Kolegijos dėstytojų vizitas Graikijoje

2019-05-28

Šiaulių valstybinės kolegijos (ŠVK) Socialinio darbo katedros lektorės Aristida Čepienė ir Laima Milkintaitė pagal mainų programą Erasmus+ gegužės 7–10 dienomis lankėsi nevyriausybinėje organizacijoje K.S.D.E.O. „EDRA“ Atėnuose.

Vizito metu ŠVK atstovėms buvo pristatyta nevyriausybinės organizacijos veikla, pasidalinta praktine patirtimi, kalbėta apie socialinių darbuotojų veiklą, aptarti metodai, taikomi dirbant su skirtingomis klientų grupėmis. Aplankytos esamos ir galimos kolegijos studentų praktikos vietos: du pensionai protinę negalią turintiems asmenims Peristeryje, centras socialiai pažeidžiamiems asmenims ir vaikų psichopedagoginis centras Ilione, susipažinta su jų veikla, studentų galimybėmis atlikti praktikas.

Su programos Erasmus+ koordinatore Angeliki Manioti ir praktikos mentore, socialine darbuotoja Anna Bizimi aptarti Šiaulių valstybinės kolegijos studentų praktikos organizavimo principai, probleminiai dalykai, galimybė ateityje bendradarbiauti. Mentorė Anna pasidžiaugė Socialinio darbo programos studentų, dalyvavusių Erasmus+ praktikose, sėkme, geru pasirengimu ir profesionalumu teikiant socialines paslaugas neįgaliems klientams. Kaip teigė Anna, net nemokėdamos graikų kalbos praktikantės greitai užmegzdavo kontaktą su klientais ir įsiliedavo į kolektyvą. Kaip tik todėl graikai žada mielai priimti visus, norinčius atlikti praktiką jų organizacijoje.

Vizito metu ne tik aplankytos įstaigos, bet ir susipažinta su senovę menančiomis ir turtingą istoriją turinčiomis Atėnų vietomis: Akropoliu, Partenonu, senamiesčiu.

„Paprasti, šilti žmonės paliko neišdildomą įspūdį“, – vizito įspūdžius apibendrina A. Čepienė ir L. Milkintaitė.


Atgal