Kolegijos dėstytoja pagerbta už lituanistinę veiklą

2021-05-07

Švenčiant Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną Lietuvos Respublikos Seime pagerbti 2021-ųjų metų Kalbos premijos kandidatai, tarp kurių – Šiaulių valstybinės kolegijos Vadybos ir komunikacijos katedros docentė dr. Jurgita Macienė.

Kalbos premija lituanistikai nusipelniusiems žmonėms teikiama jau aštuonioliktą kartą. Žodžio laisvės gynėjos, labdaros organizatorės Felicijos Bortkevičienės (1873–1945) atminimą įamžinanti premija kasmet skiriama už reikšmingą lituanistinę veiklą Lietuvos ir užsienio šalių piliečiams, organizacijoms ar institucijoms.
 
Šiemet Kalbos premijai buvo nominuoti net aštuoni kandidatai – mokslininkai, redaktoriai ir kiti lietuvių kalbos labui dirbantys žmonės.
 
Šiaulių valstybinės kolegijos dėstytoja dr. Jurgita Macienė Kalbos premijai nominuota už reikšmingą lituanistinę veiklą tiek asmeniniu ir instituciniu, tiek regiono ir nacionaliniu lygmenimis.

Dėstytoja taisyklingos ir gražios lietuvių kalbos vartojimu, jos puoselėjimu rūpinasi ne tik paskaitų metu. Jurgita Macienė yra aktyvi lietuvių kalbai skirtų renginių dalyvė ir organizatorė, į šią veiklą įtraukia ir studentus. Nuo 2018 m. ji kasmet kartu su Šiaulių valstybinės kolegijos studentais organizuoja renginius Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale.
 
Jau trečius metus vykdomas Valstybinės lietuvių kalbos komisijos remiamas projektas Baigiamųjų darbų rengėjų specialybės ir mokslo kalbos kompetencijų ugdymas ir lietuvių kalbos prestižo stiprinimas (2019) ir Baigiamųjų darbų rengėjų konsultavimas (2020, 2021). Jurgita Macienė yra ir šio projekto vadovė Šiaulių valstybinėje kolegijoje, ir viena iš vykdytojų.
 
Dr. Jurgitos Macienės moksliniai interesai, be kitų temų, apima ir lietuvių kalbos kultūros, jos palaikymo, puoselėjimo problematiką. Tyrimų rezultatais ir rekomendacijomis mokslininkė dalijasi  įvairiuose mokslo renginiuose, publikacijose Lietuvoje ir užsienyje.  

Neabejotiną išliekamąją vertę turi dr. Jurgitos Macienės rengiami autoriniai kvalifikacijos tobulinimo seminarai, konsultacijos.
 
Būtina paminėti, kad daugumą šių veiklų dr. Jurgita Macienė atlieka savanoriškai ir neatlygintinai.


Atgal