Kolegijoje tikrinami galimybių pasai

2021-09-07

Informuojame Šiaulių valstybinės kolegijos lankytojus, kad įeidami į aukštosios mokyklos patalpas turite būti pasirengę pateikti galiojantį galimybių pasą.

Galimybių pasas gali būti atspausdintas arba pateiktas mobilaus įrenginio ekrane.

Kaip alternatyva galimybių pasui gali būti pateiktas ES skaitmeninis COVID pažymėjimas arba vienas iš medicininių dokumentų iš e.sveikatos sistemos: vakcinacijos išrašas, dokumentas, įrodantis, kad persirgta COVID-19 liga, ar neigiamo testo rezultato išrašas. Kartu su galimybių pasu arba jį atitinkančiu dokumentu gali reikėti parodyti asmens tapatybės dokumentą.

Patekti į Šiaulių valstybinės kolegijos patalpas galima pro šiuos įėjimus:

Į centrinius rūmus ir Verslo technologijų fakulteto I rūmus (Aušros al. 40) – iš Aušros alėjos pusės ir iš vidinio kiemo;

Į Verslo technologijų fakulteto II rūmus (Vilniaus g. 137) – pro centrinį įėjimą (iš Draugystės prospekto pusės);

Į Sveikatos priežiūros fakultetą (M. K. Čiurlionio g. 16A) – pro centrinį įėjimą ir iš vidinio kiemo.
Pateikti galimybių pasą arba jį atitinkantį dokumentą gali tekti ne tik patenkant į Šiaulių valstybinės kolegijos pastatus, bet ir paskaitų (darbo dienos) metu.

Kas gali gauti galimybių pasą?

Pasiskiepiję
„Comirnaty“ arba „Spikevax“ vakcina – praėjus 1 sav. po antrosios vakcinos dozės suleidimo;
„COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcina – praėjus 2 sav. po vienintelės vakcinos dozės suleidimo;
„Vaxzevria“ vakcina – praėjus 4 sav., bet ne daugiau kaip 13 savaičių nuo pirmosios dozės suleidimo ir iš karto po antrosios vakcinos dozės;
Persirgus COVID-19 liga – praėjus 2 sav. po bet kurios vienos vakcinos dozės.

Persirgę
Persirgus COVID-19 – praėjus ne daugiau nei 210 d. nuo teigiamo COVID-19 testo rezultato. Arba turint teigiamą COVID-19 IgG antikūnų arba bendrųjų antikūnų kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio imunologinio tyrimo rezultatą – praėjus ne daugiau nei 60 dienų.

Atlikę testą
Turint neigiamą mokamo SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatą – galioja 48 val. nuo ėminio paėmimo momento.

Galimybių paso neturintys mokiniai galės naudotis visu viešuoju transportu, o studentai – rečiau testuotis. Tokius pakeitimus rugsėjo 8 d. priėmė Ministrų kabinetas. Nuo rugsėjo 13 d. turėjo įsigalioti reikalavimas viešajame transporte turėti galimybių pasą, tačiau  padaryta išimtis – bus galima ir be galimybių paso naudotis visomis transporto paslaugomis. Tai ypač aktualu mokiniams nuo 16 metų, ypač vykstantiems į švietimo įstaigas, pavyzdžiui, neformaliojo švietimo mokyklas kitose gyvenamosiose vietovėse.

Nepasiskiepiję nuo COVID-19 ligos ar ja nepersirgę aukštųjų mokyklų studentai ir asmenys, besimokantys pagal tęstinio profesinio mokymo programas, norėdami dalyvauti kontaktiniuose užsiėmimuose, galės testuotis kas 7–10 dienų, t. y. nebūtinai kas 48 valandas, kaip iki šiol. Toks palengvinimas galios iki spalio 15 d. Tęstinis profesinis mokymas ir aukštojo mokslo studijos kontaktiniu būdu vyksta tik turintiesiems galimybių pasą – kitu atveju studentai gali dalyvauti tik nuotolinėse paskaitose ir užsiėmimuose.

Taip pat nustatytas dar vienas testavimo būdas galimybių pasui gauti – greitasis SARS-CoV-2 antigeno testas COVID-19 ligai nustatyti.

Skiepijimo be išankstinės registracijos rugsėjo 6–11 dienomis tvarkaraštį Šiaulių miesto savivaldybė skelbia ČIA.


Atgal