Kolegijoje svečiavosi moksleiviai iš Indijos

2017-05-30

Tęsdami pažintį su Lietuvos kultūra, istorija, kalba, gamta ir švietimo sistema, į Šiaulius atvyko vienuolika indų. Visą praėjusią savaitę delegacija iš Indijos keliavo po mūsų šalį, aplankė sostinę, kurortus.

Į Lietuvą iš tolimos šalies atvyko Naujojo Delio Šv. Marko privačios vidurinės mokyklos direktorė ir švietimo įstaigų Indijoje mecenatė Alka Kher, tarptautinių projektų koordinatorė Archona Tyagi bei devyni moksleiviai.

Užsukę į Šiaulių valstybinę kolegiją (ŠVK), svečiai susipažino su čia veikiančiomis laboratorijomis, stebėjo, kaip veikia studentų sukonstruotas automobilis, žavėjosi išmaniaisiais studentų baigiamaisiais darbais Elektros inžinerijos katedroje.

Žinoma, buvo aptarta ir tolesnė draugystė su Naujojo Delio Šv. Marko privačia vidurine mokykla. Tikėtina, kad dar šiais metais Kolegijos atstovai vyks į Indiją plėtoti užmegztų ryšių.

ŠVK Sveikatos priežiūros fakultete jaunimas su studijomis susipažino nuotaikingai: išbandė interaktyvius kompiuterinius Wii Fit žaidimus, naudojamus reabilitaciniame gydyme. Taip pat svečiams buvo aprodytos fakulteto laboratorijos, papasakota apie sveikatos mokslus mūsų aukštojoje mokykloje.

Verslo ir technologijų fakultete plojimais sutiktas baigiamasis studentų projektas – lenktyninis automobilis bolidas, kuris netrukus bus pristatytas ir visuomenei. Apsilankę Elektros inžinerijos katedroje svečiai pamatė, kaip veikia įvairūs išmanieji prietaisai ir įrenginiai, kuriami ir konstruojami mūsų studentų.

Neformali popietė tęsėsi vaišinantis vegetariškais užkandžiais, ruoštais specialiai šiam susitikimui. Aptarta tolimesnė įstaigų draugystė, svečiai dėkojo už šiltą priėmimą ir turiningai praleistą laiką.

Apsilankymas Šiaulių valstybinėje kolegijoje – viena iš Lietuvoje suplanuotų veiklų. Daugiausiai laiko svečiai iš Indijos praleido su Radviliškio Lizdeikos gimnazijos atstovais. Tai jau trečiasis indų apsilankymas šioje mokymo įstaigoje.

 


Atgal