Kolegijoje lankėsi švietimo ir mokslo ministrė

2017-01-23

Penktadienį Šiauliuose su darbo vizitu lankėsi Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. Ministrė aukštojo mokslo situaciją aptarė su Šiaulių miesto savivaldybės administracijos atstovais, susitiko su specialistus darbo rinkai ruošiančių įstaigų vadovybėmis. 

J. Petrauskienės vizitas mūsų mieste prasidėjo nuo susitikimo su Šiaulių miesto savivaldybės meru Artūru Visocku, Šiaulių universiteto, Šiaulių valstybinės kolegijos, Šiaurės Lietuvos kolegijos, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovais.

Švietimo ir mokslo ministrė penktadienį taip pat lankėsi Šiaulių universitete, Šiaulių valstybinėje kolegijoje ir Šiaulių profesinio rengimo centre.

Jau kuris laikas viešojoje erdvėje netyla kalbos apie aukštųjų mokyklų pertvarką – šis klausimas tapo pagrindiniu vizito diskusijų objektu.

Susitikusi su Šiaulių valstybinės kolegijos atstovais, ministrė aptarė dabartinę aukštojo mokslo situaciją regione, ateities galimybes ir perspektyvas.

J. Petrauskienės teigimu, aukštasis mokslas Šiauliuose turėtų išlikti, tačiau daugiau detalių apie būsimus sprendimus ministrė neatskleidė. Anot J. Petrauskienės, apie tolimesnius žingsnius kalbėti dar anksti, pirmiausia laukiama pasiūlymų iš pačių aukštųjų mokyklų.

Skelbiama, kad Vyriausybė aukštojo mokslo pertvarką pradeda siekdama sustiprinti visą švietimo sistemą, kuri turėtų atitikti tiek valstybės, tiek verslo atstovų lūkesčius, būtų optimaliai išnaudoti turimi resursai ir ypač mokslinių tyrimų sritis.  

Universitetų tinklo pertvarka ir skiriamo finansavimo peržiūrėjimas, pasak ministrės, sudarytų prielaidą gerinti studijų kokybę.


Atgal