Kolegijoje diskutuota apie regiono prioritetus ir aukštojo mokslo galimybes

2018-04-12

Balandžio 11 d. Šiaulių valstybinėje kolegijoje vyko forumas-diskusija „Aukštojo mokslo erdvės: iššūkiai ir galimybės“.

Forumo tikslas – aptarti Šiaulių regiono aukštojo mokslo aktualijas, bendrus verslo, mokslo ir valdžios darbus stiprinant Šiaulių regiono konkurencingumą aukštojo mokslo pertvarkos kontekste. Forumą moderavo Kolegijos direktorės pavaduotoja strateginei plėtrai Lina Tamutienė, į renginį atvyko valdžios ir verslo atstovai, susirinko akademinės bendruomenės nariai.

Forumo-diskusijos dalyvius pasveikino ir produktyvių diskusijų palinkėjo Šiaulių valstybinės kolegijos direktorė dr. Natalija Šedžiuvienė.

Šiaulių miesto mero pavaduotojas Domas Griškevičius parengė pranešimą „Miesto gyvenimo dabartis ir ateitis: atvirumas, veržlumas, išmanumas“. Buvo pabrėžta, kad Šiauliai yra draugiški verslui, mieste daugėja smulkaus verslo subjektų. Pranešėjas atsakė į gausius akademinės bendruomenės klausimus, įsitraukė į diskusijas.

Šiaulių universiteto Mokslo instituto direktorė prof. dr. Diana Cibulskienė pranešime „Šiaulių regiono specializacijos kryptys ir aukštųjų mokyklų vaidmuo jas įgyvendinant“ pristatė tyrimą, kuriuo siekta išsiaiškinti, kokie yra regiono pramonės prioritetai, nulemiantys ir aukštųjų mokyklų raidos perspektyvas.

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų direktoriaus pavaduotoja, Metalo apdirbimo įmonių klasterio vadovė Aistė Žalevičienė pranešime „Verslo plėtros lūkesčiai aukštajam mokslui“ pabrėžė, kad ateityje bus svarbi ne konkreti specialybė, o asmeniniai įgūdžiai. Siekiant sėkmingos karjeros būtina ne susikoncentruoti į konkrečią siaurą sritį: reikia žvelgti plačiau, gebėti prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkybių.

AB „Telia“ atstovai – Šiaurės regiono padalinio vadovas Vytis Lembutis ir IT projektų vadovas Žilvinas Mickaitis konstatavo, kad kryptis į išmanumą visose mūsų gyvenimo srityse – neišvengiama. Informacinių technologijų įtaka kasdienybei ir atitinkamos srities specialistų poreikis tik didės. Susirinkusiems pristatytas „Telios“ projektas – vykdomas Vilniuje ir Šiauliuose – „IT akademija“, kuriuo siekiama, kad jauni žmonės, atlikę praktiką ir stažuodamiesi įmonėje, galėtų sėkmingai įsilieti į kolektyvą ir tapti bendrovės dalimi.

Šiaulių valstybinės kolegijos informacija


Atgal