Karantinui įsibėgėjus toliau dirbame, kuriame, augame

2020-11-30

Tęsiantis antrajai COVID-19 pandemijos bangai, visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje lapkričio pradžioje paskelbtas karantinas pratęstas iki gruodžio 17 dienos. 

Šiaulių valstybinė kolegija organizuodama savo veiklas visada siekė keistis greičiau, negu vyko ir vyksta pokyčiai jos aplinkoje. Gal todėl ir jau antrą šiais metais visuotinį karantiną aukštoji mokykla išgyvena ramiai, nes jo galimybė buvo numatyta, tam ruoštasi, išmoktos pavasarį galiojusių veiklos ribojimų pamokos. 

Studijos kolegijoje jau iki visuotinio karantino paskelbimo dienos vyko nuotoliniu būdu. Kad studentams ir dėstytojams būtų lengviau susiorientuoti greitai keičiantis aplinkybėms, yra parengtos Šiaulių valstybinės kolegijos studijų proceso laikino organizavimo ir vykdymo rekomendacijos, kuriose apibrėžti pagrindiniai dėstytojams ir studentams galintys kilti klausimai, sukonkretintos studijų proceso dalyvių teisės ir pareigos. Dėl nuotolinių studijų, esant reikalui, studentus Kolegijos suteiktu elektroniniu paštu konsultuoja dalykų dėstytojai, katedrų vedėjai, fakultetų dekanai ir prodekanai. Atsižvelgiant į situaciją, atsakingai planuojamos praktikos. Dėkoju studentams ir jų dėstytojams už nuoširdų darbą, kantrybę, kūrybiškumą dirbant su išmaniosiomis technologijomis, gebėjimą prisitaikyti prie sudėtingų aplinkybių ir greitos jų kaitos. Visų studijų proceso dalyvių susitelkimas yra mūsų kolegijos veiklos kokybės garantas. 

Kolegijoje sėkmingai vykdomos ne tik studijos, bet ir kitos veiklos. 2020 metų ruduo turtingas renginių, skirtų ne tik Šiaulių valstybinės kolegijos bendruomenei,  bet ir plačiajai visuomenei. 

Spalio mėnesį nuotoliniu būdu vyko tarptautinė mokslinė konferencija „SVEIKATA. MOKSLAS. VISUOMENĖ“. Joje savo tyrimus pristatė 60 pranešėjų iš Čekijos, Estijos, Ganos, Latvijos, Turkijos ir Lietuvos aukštųjų mokyklų.

Aukštoji mokykla tradiciškai įsitraukė į kasmet visoje Lietuvoje vykstančios Suaugusiųjų mokymosi savaitės renginius. Esu dėkinga mūsų dėstytojams, kurie lapkričio 16–20 dienomis visus tobulėti norinčius šiauliečius ir kitų miestų gyventojus kvietė į įvairioms gyvenimo sritims skirtas nemokamas paskaitas ir seminarus. Susidomėjimas šiais nuotoliniu būdu vykusiais susitikimais buvo tikrai didelis – iš viso į Suaugusiųjų mokymosi savaitės renginius registravosi beveik 450 žmonių – jie pasinaudojo puikia proga tiesiog iš namų sužinoti ir išmokti naujų dalykų.

Lapkričio–gruodžio mėnesiais Šiaulių valstybinėje kolegijoje nuotoliniu būdu vykdomas renginių ciklas SVAKO Karjeros dienos 2020: atsiverk galimybėms. Įvairių sričių specialistų siūlomos paskaitos ir seminarai domina Kolegijos studentus, miesto moksleivius ir mokytojus, visus, kam aktualios saviugdos ir tobulėjimo temos. Į jau įvykusius ir dar vyksiančius renginius registruojamasi itin gausiai – net iki 200 dalyvių į vieną renginį.

Lapkričio 19 dieną įvyko dar vienas jau tradiciškai trečią kartą Šiaulių valstybinės kolegijos organizuojamas renginys – „Galimybių festivalis TAVO PIN KODAS“. Šiemet nuotoliniu būdu vykusiame festivalyje kalbėta apie motyvacijos esmę, tikslų siekimą, gebėjimą svajoti drąsiai ir įgyvendinti tas svajones. Moksleiviai rungėsi rekordiško skaičiaus komandų sulaukusiame protmūšyje (tarpusavyje varžėsi beveik 80 miesto gimnazijų komandų!), buvo diskutuojama apie neformalios veiklos svarbą ir jos pasiūlą Šiaulių jaunimui. Platformoje YouTube šį renginį jau peržiūrėjo beveik 10 tūkst. žmonių.

Galima pasidžiaugti, kad kartu atliekami darbai stiprina bendrystės jausmą ir bent iš dalies kompensuoja tai, ko laikinai netekome apribojus socialinius kontaktus ir įvedus karantiną.

Toliau  gražėja ir atgimsta Šiaulių valstybinei kolegijai priklausančios erdvės: sparčiai vyksta centrinių rūmų stogo rekonstrukcijos darbai, jau pavasarį bus galima sportuoti prie Sveikatos priežiūros fakulteto atnaujinamame stadione ir Kolegijos stadione miesto centre.

Šiuo trumpėjančių dienų ir vis ilgesnių vakarų laikotarpiu itin stipriai suvokiame tiesioginio bendravimo tarp žmonių, įvairios veiklos galimybių ir kitų paprastų, bet neįkainojamų vertybių svarbą. Toks suvokimas stiprina viltį, kad laikini apribojimai yra prasmingi, nes jų reikia tam, kad vėl grįžtume į paprastą ir kartu tokią žavią kasdienybę.

Linkėdama visiems pirmiausia sveikatos ir kantrybės linkiu ir kuo stipresnio tikėjimo, kad gyvenimas kiek įmanoma greičiau sugrįš į senąsias vėžes.

Šiaulių valstybinės kolegijos direktorė dr. Natalija Šedžiuvienė


Atgal