Ką reikėtų žinoti planuojantiems stoti į aukštąsias mokyklas 2019 metais

2019-01-08

2019 metų abiturientams, ketinantiems studijuoti Lietuvos aukštųjų mokyklų valstybės finansuojamose studijų vietose, slenkstinių reikalavimų (minimalių rodiklių) kartelė keliama aukščiau.

Jie turės būti išlaikę valstybinius lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio kalbos (anglų, vokiečių arba prancūzų) ir matematikos (išskyrus menų studijas) egzaminus ne žemesniu aritmetiniu vidurkiu kaip 40, jei stoja į universitetą, ir ne žemesniu aritmetiniu vidurkiu kaip 25, jei stoja į kolegiją. Vietoje valstybinio užsienio kalbos brandos egzamino tinka ir tarptautinio užsienio kalbos egzamino įvertinimas.

Į slenkstinius reikalavimus 2019 metų abiturientams įeina ir penkių dalykų geriausių metinių įvertinimų aritmetinis vidurkis, tai nepriklauso nuo pasirinkto A ar B lygio. Pretenduojančių į universitetines studijų programas vidurkis turės būti ne mažesnis nei 7, į kolegines – ne mažiau nei 6. Įsakymą dėl asmenų, 2019 metais pretenduojančių į aukštųjų mokyklų pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų vietas, mokymosi rezultatų minimalių rodiklių patvirtinimo galite rasti čia.

Konkursinio balo skaičiavimo ir stojančiųjų atrankos principai 2019 metais keičiasi mažai.

Tų asmenų, kurie stoja į pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų valstybės finansuojamas studijų vietas ir pretenduoja į studijų stipendijas, konkursinės eilės sudarymo 2019 metais tvarkos aprašą galite rasti čia.

Galvojate apie studijas Šiaulių valstybinėje kolegijoje? Visa būsimiems studentams svarbi informacija skelbiama svetainės skiltyse Priėmimas ir Stojantiesiems, rūpimais klausimais konsultuoja priėmimo specialistė: el. p. priemimas@svako.lt, tel. (8 41) 52 37 69, mob. 8 615 97 114.

Parengta pagal lamabpo.lt informaciją


Atgal