K. Matelionytė: „Studijos ŠVK – mano atspirties taškas“

2021-12-01

Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto Bendrosios praktikos slaugos programos alumnė Karolina Matelionytė dalijasi savo mintimis apie studijas, atvedusias ją ten, kur dabar yra, formavusias kaip asmenybę ir padėjusias pamatus profesinei karjerai, skatinančias nuolat tobulėti, siekti daugiau, sėkmingai ir kryptingai žengti tikslų link.

Esu Karolina Matelionytė. 2018 metais Šiaulių valstybinėje kolegijoje baigiau Bendrosios praktikos slaugos studijų programą. Studijuodama kolegijoje turėjau užsibrėžusi tikslą po profesinio bakalauro studijų baigimo tęsti aukštojo mokslo studijas ir įgyti magistro laipsnį. Norėdama studijuoti magistrantūroje pasirinkau taikomosios fizinės veiklos išlyginamąsias studijas, po jų – taikomosios fizinės veiklos magistrantūros studijas Lietuvos sporto universitete.

Įgijusi magistro diplomą gavau pasiūlymą dirbti Šiaulių valstybinėje kolegijoje asistente – dėstyti studentams. Šiuo pasiūlymu labai apsidžiaugiau ne tik kaip gauta profesine galimybe, bet ir kaip įvertinimu. Vadinasi, po studijų baigimo praėjus keleriems metams, fakulteto bendruomenė manęs nepamiršo, katedros vedėja, mane gerai pažindama, pakvietė dirbti tokį atsakingą darbą. Juk dėstytojas studentui perteikia žinias, patirtis, požiūrį ir tam tikra prasme tampa tolimesnių pasirinkimų šaukliu.

Studijuodama kolegijoje buvau aktyvi ir imli studentė, stengiausi kuo daugiau sužinoti ir išmokti. Iš pradžių buvau vieno iš pogrupių seniūnė, o nuo trečio kurso tapau grupės seniūne. Studijuodama įsitraukiau į įvairių renginių ir akcijų organizavimą, savanorystės veiklas su Savanorių akademija#11, rašiau straipsnelius kolegijos tinklaraščiui. Kartu su grupės studentėmis organizavome Bendrosios praktikos slaugos studentų profesinio meistriškumo konkursą, kitais metais ir pačios jame dalyvavome – pasirodėme šauniai. Apdovanojimuose SVAKO 2017 man atiteko Metų iniciatyvos nominacija. Studijų metu pasinaudojau galimybe gilinti žinias intensyviuose slaugos kursuose Latvijos universiteto Rygos medicinos koledže.

Studijų metus Šiaulių valstybinėje kolegijoje galiu apibūdinti tik šviesiausiomis spalvomis. Čia ne tik įvairiapusiškai formavosi mano asmenybė, turėjau galimybę realizuoti save įvairiose veiklose, puikiai laiką leisti su draugais, bet ir sutikau įkvėpusių, autoritetus atstojusių žmonių, dabar tapusių mano kolegomis. Jiems noriu išreikšti didelę pagarbą ir padėką.  
Studijuodama magistrantūroje stengiausi uoliai gilintis į pasirinktą specialybę, atstovavau studentams studijų programos komitete. Šiuo metu, be asistentės pareigų kolegijoje, dirbu klinikinių tyrimų koordinatore ir klinikinių tyrimų slaugytoja, Lietuvos sporto universitete studijuoju edukologijos krypties doktorantūroje.

Tikiu, kad nuolat įgyjamas žinias galėsiu pritaikyti darbinėje veikloje, perteikti jas studentams ir puoselėti Šiaulių valstybinės kolegijos skleidžiamas idėjas. Jaučiuosi atsakinga ir noriu pateisinti studentų, kolegų ir savo pačios lūkesčius. Juk be atspirties tašku tapusių studijų šioje aukštojoje mokykloje negalėčiau džiaugtis tuo, ką turiu dabar.

Biomedicinos mokslų katedros asistentė
Karolina Matelionytė


Atgal