Išmanu, interaktyvu, šiuolaikiška? Tai „Switch“!

2018-09-21

Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ rugsėjo 20 d. vyko bene didžiausias Baltijos šalyse technologijų ir verslumo renginys #SWITCH! Jo lankytojai galėjo išgirsti įkvepiančių pranešimų, diskusijų, pasisemti idėjų. Renginyje dalyvavo ir mūsų kolegijos atstovai. Jie kvietė renginio lankytojus į interaktyvias veiklas.

Organizatoriai skelbia, kad renginyje apsilankė daugiau nei 15 tūkst. žmonių.

Paklausyti įkvepiančių pranešimų, pasisemti idėjų susirinko technologijomis besidomintys lankytojai, patirtimi ir žiniomis dalijosi visuomenės lyderiai ir skirtingų sričių ekspertai. Renginio erdvė buvo suskirstyta į zonas, kurias dalyviai rinkosi pagal konkrečias dominančias sritis. Pavyzdžiui, technologijų zonoje kiekvienas turėjo galimybę praktiškai išbandyti technologijas ir inovacijas, laukė daugybė atrakcijų. 

Prie Šiaulių valstybinės kolegijos (ŠVK) stendo būriavosi vaikai, jaunimas, vyresnio amžiaus žmonės iš įvairiausių Lietuvos miestų ir atokesnių rajonų. Informatikos inžinerijos ir Elektros inžinerijos katedrų studentų ir dėstytojų komanda kvietė dalyvius susipažinti su elektronikos schemų surinkimu ir jas čia pat išbandyti, smalsuoliai galėjo mėginti perprasti roboto manipuliatoriaus valdymą. Jaunimo dėmesio daugiausia sulaukė nuotaikingas užsiėmimas su kūrybą skatinančiais programiniais įrankiais: mikrovaldikliais programuoti įvairiausi daiktai.

ŠVK atstovai taip pat turėjo galimybę išklausyti pranešimų apie technologijas, mokymąsi, ateities profesijas, karjerą, motyvaciją, švietimą ir pan. Nors visos pranešimams skirtos salės buvo pilnos, jaunimo dėmesį labiausiai patraukė erdvės, kuriose kalbėjo žinomi šalies žmonės, šou verslo atstovai, buvo dalijamasi sėkmės istorijomis. Dauguma kalbėtojų motyvavo ateitį sieti su skaitmeniniu pasauliu, drąsiai priimti technologines naujoves ir išnaudoti jų teikiamas galimybes.  

Švietimo programoje aptartos valstybės ir verslo investicijos ugdant perspektyvius darbuotojus skaitmeniniame amžiuje, švietimo srityje dirbantys profesionalai dalijosi patirtimi, skaitė pranešimus apie technologijų pritaikymą jų darbe.

Vienu iš pagrindinių šio renginio tikslų įvardijamas siekis, kad į Lietuvą ateitų kuo daugiau pažangių idėjų, technologijų, padėsiančių lietuviams kurti šiuolaikišką valstybę, gebančią konkuruoti pasaulyje. 

Daugiau nuotraukų iš renginio skelbiame socialiniame tinkle „Facebook“


Atgal