Garbės donorų apdovanojimuose – dėmesys ir ŠVK atstovams

2023-12-04

Lapkričio 24-ąją Pirmosios ponios Dianos Nausėdienės globojamame tradiciniame Garbės donorų apdovanojimų renginyje, kurį organizavo Nacionalinis kraujo centras, buvo pagerbti kraujo donorai iš visos Lietuvos, tarp jų – ir 2 kolegijos darbuotojai.

Vilniaus rotušėje surengtoje tradicinėje Garbės kraujo donorų apdovanojimų ceremonijoje pagerbti labiausiai Lietuvos visuomenei nusipelnę kraujo donorai. Ceremonijoje apdovanojami donorai, savo kraują aukoję 40 ir daugiau kartų. Šiais metais garbės donoro vardas suteiktas 150 asmenų. Tarp jų –  ir Šiaulių valstybinės kolegijos atstovams: Verslo ir technologijų fakulteto prodekanui Remigijui Juknevičiui ir Informacinių technologijų centro vedėjui Donatui Daugirdui.

„Tai labai brangus ir prasmingas laikas, kai visų Lietuvos žmonių vardu galime išreikšti Jums pagarbą ir pasakyti nuoširdžiausią ačiū. Daugelio Jūsų donorystė trunka ne vienerius metus, kartais net dešimtmečius. Jūsų sprendimo dėka tyliai įvyksta svarbūs ir prasmingi dalykai. Jūsų kraujas daugeliui žmonių dovanoja gyvybę ir sveikatą. Sunkiausiu metu, kai jiems labiausiai reikia pagalbos, Jūs neakivaizdžiai esate šalia. Jūs įgalinate medikus atlikti savo misiją, suteikiate vilties ir stiprybės ligoniams, jų artimiesiems ir šeimoms“, – sakė D. Nausėdienė.

Pirmoji ponia priminė, kad kiekvienas kraujo lašas yra brangus, nes gelbsti gyvybes, o pats kraujo davimas – nepakartojamai galingas veiksmas: žmogui, šeimai, bendruomenei, valstybei, pasauliui. D. Nausėdienė paragino tapti kraujo donorais visus, kuriems tai leidžia sveikata, prašė pakviesti tą daryti ir savo draugus, šeimą, kolegas, bendruomenės narius, kartu skleidžiant žinią apie tai, kokia svarbi ir naudinga yra kraujo donorystė.

„Jūsų donorystės misijos vertė yra neįkainojama. Jūs nuolat skleidžiate tikrąjį žmogiškumo pavyzdį. Gerai pagalvojus, žmogiškumas visada yra kažkas, atrodytų, labai paprasta ir konkretu, bet kartu didinga ir oru“, – kalbėjo pirmoji ponia.

Renginio metu kraujo donorus taip pat sveikino sveikatos apsaugos viceministrė Danguolė Jankauskienė, Nacionalinio kraujo centro direktorius Daumantas Gutauskas.

Parengta pagal Prezidento komunikacijos grupės informaciją


Atgal