„Erasmus+“ studijos Portugalijoje padėjo (pa)tobulėti visapusiškai

2021-04-13

Niekada nebūčiau pagalvojęs, kad kada nors išvyksiu į užsienį mokytis, tačiau vieną dieną, besibaigiant pirmiesiems mano studijų metams, buvo siūloma antrus mokymosi metus pradėti užsienyje. 

Mums buvo pasiūlyta studijuoti pagal mainų programą „Erasmus+“ Porto politechnikos instituto Porto apskaitos ir administravimo institute. Pasiūlymas buvo iš tiesų viliojantis. Didžiausią įtaką mano pasirinkimui padarė tai, kad Informacijos valdymo studijos Portugalijoje vyks pagal dvigubo diplomo sutartį. Ilgai nelaukęs, pateikiau reikiamus dokumentus, o tada tik liko laukti atsakymo. Atsakymas buvo teigiamas. Nekantriai laukiau tos dienos, kada išvyksiu studijuoti į Portugaliją.

Atvykęs į Portugaliją, Porto miestą, buvau maloniai nustebęs, nes didžioji dalis portugalų kalbėjo itin gerai angliškai, todėl nebuvo problemų norint ko nors paklausti, pasitikslinti. 

Studijos Porto politechnikos instituto Porto apskaitos ir administravimo institute man padarė itin didelį įspūdį. Visi dėstytojai buvo labai draugiški, iškilus problemoms padėdavo. Taip pat dėstytojai labai gerai kalbėjo angliškai, todėl viskas buvo aišku. Studijų kokybė, net ir dirbant nuotoliniu būdu, išliko aukšta. Dalykai, kurios mokėmės, buvo labai įdomūs, todėl nebuvo problemų juos mokytis ir po paskaitų. 

Laisvu laiku, kai būdavo tinkamos sąlygos, keliavau po Porto miestą, grožėjausi specifine architektūra, kuri būdinga tik Portugalijai, užsiėmiau kitomis įdomiomis veiklomis. Labai džiaugiuosi savo pasirinkimu, kad nusprendžiau studijuoti Portugalijoje, Porto institute. Esu itin dėkingas programai „Erasmus+“ už suteiktą galimybę studijuoti užsienyje. 

Kodėl verta būti „Erasmus+“ studentu? 

Pirmoji priežastis, kodėl verta studijuoti užsienyje, yra nauja patirtis. Būdamas Portugalijoje, įgavau itin daug naujos patirties, žinių, taip pat sužinojau naujų dalykų apie save. Išties buvo įdomu save išbandyti ir gyventi savarankiškai, būnant toli nuo artimųjų ir žinant, kad už viską atsakingas esu aš. Portugalijoje sukauptą patirtį dabar galiu pritaikyti Lietuvoje.

Antroji priežastis – draugai. Gyvenome Porto miesto centre, todėl dažnai susitikdavome su taip pat programą „Erasmus+“ pasirinkusiais žmonėmis. Su jais dalyvaudavome įvairiose veiklose. Visi „Erasmus+“ studentai tapome artimi, dalijomės savo istorijomis, pasakodavome apie įgytą patirtį ir savo gimtąsias šalis.

Galiausiai, trečioji priežastis, kodėl verta būti „Erasmus+“ studentu, yra anglų kalbos tobulinimas. Vienintelė kalba, kuria bendravome, buvo anglų kalba. Ją reikėjo vartoti ne tik paskaitose, bet ir už jų ribų. Bendraujant su draugais, einant į parduotuvę ar oro uostuose, visur buvo kalbama angliškai, todėl, savaime aišku, kad anglų kalbos žodynas ir gramatika dar labiau pagerėjo. O tai, mano manymu, yra itin aktualu, ypač šiais laikais, kai anglų kalba kalbama visame pasaulyje.

Arminas Kuzminskas, Informacijos valdymo (IV19 gr.) studijų programos studentas

 

Studentai, norintys pasinaudoti „Erasmus+“ teikiamomis galimybėmis, visuomet gali kreiptis į Tarptautinių ryšių ir projektų valdymo skyrių:

– dėl dalinių studijų studentai konsultuojami el. paštu r.kudrickaite@svako.lt

– dėl praktikos, absolvento praktikos – g.kacinskaite@svako.lt.


Atgal