„Erasmus+“ praktika Švedijoje: naudinga ir profesine, ir kultūros pažinimo prasme

2023-01-03

Statybos programos studentas Mindaugas Urnikis (IS19) dalijasi „Erasmus+“ praktikos, kurią atliko Švedijoje, patirtimi.

„Dienos bėga greitai, taip ir atėjo 4 kurso gamybinės praktikos laikas. Praktiką net neabejodamas nusprendžiau atlikti pagal mainų programą „Erasmus+“. Kadangi pirmo kurso pabaigoje jau buvau išbandęs praktikos atlikimo svetur galimybę, šįkart tai nebuvo labai sudėtingas ir ilgas procesas. Praktikos atlikimo vieta pasirinkau Švediją, nes ten turiu pažįstamą žmogų, o jo įmonė atitinka visus praktikos reikalavimus. Susisiekus su šiuo žmogumi dėl galimybės atlikti praktiką, jis labai apsidžiaugė, kad planuoju atvykti“, – pasakoja Mindaugas.

Užpildžius ir pateikus visus reikalingus dokumentus atėjo ta didžioji diena, kai studentas turėjo imti lagaminą ir leistis į kelionę.

„Atvykus į Švediją sugrįžo visi prisiminimai ir pojūčiai, leidžiantys suprasti, kad tai tikrai užsienio valstybė. Gamta šiek tiek kitokia, žinoma, pagrindinis skirtumas, kad aplink labai daug akmenų. Pirmos dienos sukelia nedidelių keblumų – būtina persiorientuoti dėl kalbos, reikia prisiminti visus žinomus anglų kalbos įgūdžius. Tobulinti žinias padėjo EU academy tinklapis“, – patirtimi dalijasi M. Urnikis.

Kalbant apie statybos sektorių, anot Mindaugo, norint smulkiai išvardinti visas pamatytas technologijas ar statinius, būtų galima pasakoti ilgai, nes paminėti procesai keičiasi labai sparčiai.

„Vien statybos darbams atlikti skirta įranga labai įvairi, tai leidžia efektyviai sumažinti darbo krūvį, darbų atlikimo trukmę, užtikrinti puikią kokybę. Daug dėmesio reikia sutelkti į pačių darbų atlikimą ir medžiagų pritaikymą, nes dėl skirtingų ar net nematytų statybinių medžiagų skiriasi jų panaudojimo, pritaikymo reikalavimai ir procesai. Kadangi mokausi greitai, prisitaikyti prie aplinkos nekilo jokių keblumų – įgyvendinau man skirtas užduotis, naudojausi technologijomis ir įranga“, – džiaugiasi studentas.

Studentas gyveno Goteborgo miesto pakraštyje, miško apsuptyje, kaimynystėje stovėjo keli namai.

„Ramybė ir gamta teikė didelį džiaugsmą mėgaujantis laisvu nuo darbo laiku. Norint papramogauti ir įdomiai praleisti laiką, keliaujant automobiliu, galima rasti ne vieną didelį prekybos centrą, netoli esančią Šiaurės jūrą su įstabaus grožio pakrantėmis pasivaikščiojimams ar žvejybai, taip pat viena svarbiausių ir būtinų aplankyti nors kartą vietų yra atrakcionų parkas, garsėjantis savo gausiomis pramogomis“, – sako Mindaugas.

Neturint automobilio galima naudotis ir visuomeniniu transportu, tai greita ir patogu, nes  pačiame mieste labai platus tramvajų tinklas.

„Tiems, kas dar svarsto ar abejoja dėl  programos „Erasmus+“ privalumų, galiu užtikrintai sakyti, kad neverta ilgai nei svarstyti, nei galvoti. Reikia tiesiog imti ir daryti, nes gerokai pasikeis suvokimas, požiūris, bus daug naujų įspūdžių, potyrių, įstrigsiančių visam gyvenimui. Būtina paminėti ir Šiaulių valstybinės kolegijos mainų programos „Erasmus+“ koordinatores, kurios motyvuoja atsakydamos į visus klausimus ir nuteikia pozityviai naudotis puikia galimybe, taip pat visada padeda“, – drąsina Mindaugas, atlikęs praktiką Švedijoje.

„Erasmus+“ – tai programa, atverianti naujus kelius! Domina tarptautinės perspektyvos? Susisiekime jau dabar!

Raminta Kudrickaitė, Tarptautinių ryšių koordinatorė – „Erasmus+“ dalinės studijos
Tel. +370 41 43 37 93, mob. 8 629 34 951
El. p. r.kudrickaite@svako.lt

Guoda Kačinskaitė, Tarptautinių ryšių koordinatorė – „Erasmus+“ praktika
Tel. +370 41 43 37 93, mob. 8 671 94 392
El. p. g.kacinskaite@svako.lt


Atgal