Ekonomikos ir inovacijų ministerija tęsia tikslinių stipendijų programą apskrityse

2023-07-21

Ekonomikos ir inovacijų ministerija toliau tęsia tikslinių stipendijų programą studentams, įstojusiems į valstybės finansuojamas STEM (informatikos, inžinerijos, matematikos) studijų krypčių programas. Programa tęsiama atsižvelgiant į nuolatinį minėtų sričių specialistų poreikį.

Informatikos, inžinerijos ir matematikos talentai ypač reikalingi verslui, investuojančiam Lietuvoje ir kuriančiam čia darbo vietas. Šiais metais įstosiantiems studentams numatoma skirti 260 stipendijų.

„Siekdami pritraukti investicijų į regionus, kuriame vientisą sistemą, kuri padėtų ugdyti talentus ir kurtų verslui palankią aplinką. Tai darome kompleksiškai – nuo mokestinių lengvatų ir kitų priemonių, leidžiančių investuotojams greičiau ir lengviau įsikurti, iki stipendijų būsimiems ir verslui reikalingiems aukštos kvalifikacijos darbuotojams. Nuo 2020 metų jau skyrėme 757 stipendijas ir manome, kad tai viena labiausiai pasiteisinusių investicijų“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.

„Jaunimas, kuris renkasi, kur toliau tęsti mokslus, turėtų įvertinti ne tik tai, kad skiriame tikslines stipendijas apskrityse, kur sėkmingai kuriami verslai, bet ir tai, kad baigę studijas jie užsitikrins čia gerai apmokamą darbo vietą“, – sako viceministras Karolis Žemaitis. 

Šiaulių valstybinėje kolegijoje šios stipendijos šiemet bus skirtos 54 studentams – Informacinių sistemų technologijos, Programų sistemų, Automatikos ir elektros inžinerijos, Automobilių techninio eksploatavimo, Gamybos inžinerijos, Multimedijos technologijų ir Autotransporto elektronikos studijas pasirinkusiems asmenims. Stipendijos bus mokamos kas mėnesį visą bakalauro studijų laikotarpį. Rinktis studijas regione verta!    

Šios programos yra svarbios vietos verslui, užsienio investuotojams, yra susijusios su aukštos pridėtinės vertės sektoriais ir skirtos regionų investiciniam patrauklumui didinti.  Stipendijos mokamos visą bakalauro studijų laikotarpį motyvuojant studentus nenutraukti studijų ir sieti tolesnę karjerą su tomis apskritimis, kuriose studijuojama.

STEM studijų programas pradėsiantiems studijuoti studentams, pasirinkusiems studijas 10-tyje aukštojo mokslo įstaigų Lietuvos regionuose, numatytos 200 eurų dydžio stipendijos.             

Stipendijos skiriamos studentams, studijuojantiems aukštosiose mokyklose, kurios užtikrina bendradarbiavimą su verslo bendruomene ir studentų integracijos į darbo rinką prielaidas, taip pat įsipareigoja užmegzti studentų profesinius ryšius su regione veikiančiomis įmonėmis.

ŠVK – asmenybę auginančios patirtys!

Domina studijos Šiaulių valstybinėje kolegijoje? Susisiekime jau dabar! Vyksta priėmimas! Stojančiuosius konsultuojame telefonu  8 615 97 114, el. paštu priemimas@svako.lt arba Kolegijos centriniuose rūmuose (Aušros al. 40, 212 kab., Šiauliai).

Siekiantiems aukštojo išsilavinimo šiemet siūlome net 22 studijų programas sveikatos, socialinių, informatikos, inžinerijos mokslų bei verslo ir viešosios vadybos studijų krypčių grupėse.

 

 

 


Atgal