Egzaminų pasirinkimo kryžkelėje: ką svarbu žinoti planuojantiems stoti į ŠVK 2023 metais?

2022-11-10

Abiturientai, kaip ir kasmet, iki lapkričio 24 dienos turi pasirinkti, kurių mokomųjų dalykų brandos egzaminus laikys.

Stojant į valstybės finansuojamas (vf) studijų vietas aukštosiose mokyklose, minimalūs reikalavimai yra šie: 2019–2023 ir 2024 metų abiturientams reikėtų būti išlaikius tris valstybinius brandos egzaminus (lietuvių kalbos, matematikos ir dar vieno bet kurio dalyko). Pakanka šiuos egzaminus išlaikyti mažiausiu teigiamu įvertinimu (16 balų iš 100), kad būtų įgyta teisė pretenduoti į vf studijas.

Šiaulių valstybinė kolegija, siekdama padrąsinti abiturientus labiau pasitikėti savimi, kviečia į matematikos kursus. Registracija į užsiėmimus vyksta iki lapkričio 10 d. Daugiau informacijos: https://svako.lt/lt/renginiai/pradek-ruostis-matematikos-egzaminui-jau-dabar.

Be jau išvardintų minimalių reikalavimų, stojimo į aukštąsias mokyklas metu stojantiesiems yra skaičiuojamas konkursinis stojamasis balas. Balui suskaičiuoti imami keturių brandos atestate įrašytų dalykų įvertinimai. Kokių dalykų įvertinimai imami, priklauso nuo studijų krypties. Labai svarbu būti išlaikius pagrindinio dalyko valstybinį brandos egzaminą, pavyzdžiui, matematikos – jei stojama į informatikos, inžinerijos mokslų, verslo ir viešosios vadybos studijų krypčių programas; biologijos – jei stojama į sveikatos mokslų studijų krypčių programas, istorija arba lietuvių kalba svarbios tiems, kurie planuoja rinktis socialinių mokslų studijų krypčių programas.

Kodėl tai svarbu? Atsakymas paprastas: konkursiniam balui sudaryti pagrindinio dalyko gali būti imamas tik brandos egzamino įvertinimas, negali būti paimtas metinis pažymys. Žinoma, nelaikius pagrindinio dalyko brandos egzamino bandyti stoti galima, tačiau konkursinis balas tokiu atveju susidaro mažesnis, todėl sumažėja ir įstojimo galimybė.

Stojant į valstybės nefinansuojamas (vnf) studijų vietas 2018–2023 metų abiturientams pakaks išlaikyti bent vieną valstybinį brandos egzaminą, o 2024 metų abiturientams – kaip ir stojant į vf studijas – reikės būti išlaikius tris valstybinius brandos egzaminus. Konkursinis balas skaičiuojamas ir stojant į vnf studijas, todėl būtų išmintinga išlaikyti egzaminą būtent to dalyko, kuris yra pagrindinis konkursinio balo sandaroje, kad konkursinis balas būtų kiek galima aukštesnis, konkurencingesnis.

Kokie bebūtų abituriento pasiekimai, dėl įstojimo galimybių visuomet pravartu pasikonsultuoti su aukštųjų mokyklų priėmimo specialistais.

Stojančiųjų į Šiaulių valstybinę kolegiją amžius nėra ribojamas, svarbu turėti vidurinį išsilavinimą. Stojantiesiems, vidurinį išsilavinimą įgijusiems 2017 metais arba anksčiau, stojimo reikalavimai skiriasi. Informacija skelbiama www.svako.lt skiltyje „Priėmimas“.

Stojančiuosius konsultuojame telefonais 8 615 97 114, (8 41) 52 37 69, el. paštu priemimas@svako.lt arba Kolegijos centriniuose rūmuose (Aušros al. 40, Šiauliai, 211 kab.), darbo laikas: I–IV 8.00–17.00 val., V 8.00–15.45 val. (pietų pertrauka 12.00–12.45 val.). Galima kreiptis dėl konsultacijų moksleivių grupėms. Susisiekime!


Atgal