Dėstytojo iš Vengrijos vizitas Šiaulių valstybinėje kolegijoje

2021-10-22

Šiaulių valstybinėje kolegijoje svečiuojasi dėstytojas iš Vengrijos. Spalio 28 d. organizuojama atvira jo paskaita.
 
Šiaulių valstybinėje kolegijoje spalio 11–29 d. dirba dėstytojas dr. Attila Körei iš Miškolco universiteto (Vengrija), atkeliavęs į mūsų miestą pagal Šiaulių miesto savivaldybės konkursą kviestiniams dėstytojams, atvykstantiems dėstyti inžinerijos ir informatikos mokslų kryptyse į Šiaulių miesto savivaldybės teritorijoje veikiančias aukštąsias mokyklas.
 
Dėstytojas 30 valandų paskaitų ciklą „Optimizavimas“ skaito Automobilių techninio eksploatavimo studijų programos studentams.

Dr. Attila Körei Miškolco universitete dėsto skaitinius metodus ir optimizavimą. Daktaro laipsnį dėstytojas įgijo 2008 m. Dėstytojo tyrimų sritys: gardelių teorija, žaidimais grįstas mokymasis. Mokslinėje veikloje jis daugiausia dėmesio skiria formaliai sąvokų analizei ir jos taikymui, taip pat nagrinėja problemas, susijusias su skaitiniais metodais ir optimizavimu.

Dėstytojo iš Vengrijos vizitas reikšmingas Šiaulių valstybinei kolegijai ir joje vykdomai Automobilių techninio eksploatavimo studijų programai galimybėmis tobulinti studentų kompetencijas, bendradarbiauti plėtojant tarptautinę partnerystę, skatinti dėstytojų ir studentų akademinį judumą, ieškant sąlyčio taškų tarpdalykiniu ir tarpkultūriniu lygmenimis.

Vizito metu dėstytojas dr. Attila Körei kartu su kolege dr. Szilvia Szilagyi iš Miškolco universiteto ir Šiaulių valstybinės kolegijos Verslo ir technologijų fakulteto dekane  dr. Ingrida Vaičiulyte, dėstytoja dr. Audrone Rimkevičiene parengė bendrą publikaciją anglų kalba „Linear Order Congruences and Parallel Scheduling Problems with Precedence Constraints“ (liet. Linijinių užsakymų sutapimai ir lygiagrečiojo planavimo problemos su pirmumo apribojimais).
 
Spalio 28 d. 14 val. Šiaulių valstybinės kolegijos bendruomenė ir šiauliečiai kviečiami į viešą dr. Attila Körei paskaitą „Užduočių sprendimas naudojant vengrišką metodą“ (angl. Using Hungarian Method to Solve Assignment Problems) apie modelio formulavimą, įvairius pavyzdžius ir jų sprendimus, užduočių problemos apibendrinimus ir įdomius istorinius aspektus.
 
Paskaita vyks Zoom platformoje, prisijungimo nuoroda: https://zoom.us/j/94274489138?pwd=Y09xbkxWREJyRno2SDEvMTRJNVVaUT09.  
Susitikimo ID: 942 7448 9138
Slaptažodis: D0yhX1
 
Dėstytojo vizitas finansuotas Šiaulių miesto savivaldybės biudžeto lėšomis.


Atgal