Dėl studijų organizavimo rudens semestre

2021-08-23

Šiaulių valstybinė kolegija naujuosius studijų metus planuoja pradėti kontaktiniu būdu.

Aukštosios mokyklos atstovai turi viltį, kad, taikant atitinkamas saugumo priemones ir laikantis Vyriausybės rekomendacijų, rugsėjį studentai mokslus galės pradėti auditorijose.

„Siekiame užtikrinti bendruomenės narių saugumą sudėtingomis pandemijos sąlygomis ir vykdyti visavertį studijų procesą kontaktiniu būdu, todėl turime atsakingai ir sutelktai taikyti saugumo priemones, laikytis studijų organizavimui skirtų rekomendacijų“, – teigia Šiaulių valstybinės kolegijos direktorė dr. Lina Tamutienė.

Kontaktiniu būdu dirbti ir paskaitas lankyti bus leidžiama pasiskiepijusiems, persirgusiems ir reguliariai dėl COVID-19 besitestuojantiems studentams bei darbuotojams.

Rugpjūčio 11 d. Vyriausybė patvirtino nutarimo „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo“ pakeitimus, kurie svarbūs ir švietimo įstaigoms.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Sveikatos apsaugos ministerija sutarė, kad švietimo įstaigose mokymas ir studijos vyks kontaktiniu būdu, laikantis patvirtintų saugumo priemonių. 

Esant itin sudėtingai situacijai, Vyriausybė gali svarstyti priimti sprendimą mokymą leisti vykdyti kontaktiniu būdu tik tuo atveju, jei grupė imunizuota (yra pakankamai daug persirgusių ir / ar paskiepytų asmenų) arba jie reguliariai testuojasi.

Aukštųjų mokyklų studentams, suaugusiųjų neformaliojo švietimo dalyviams ugdymas kontaktiniu būdu galimas tik tiems, kurie yra pasiskiepiję, persirgę arba reguliariai testuojasi.

Švietimo įstaigų darbuotojai turės tikrintis sveikatą (atlikti testus) Vyriausybės nustatyta tvarka. Pasiskiepijusiems ar persirgusiems darbuotojams testavimas neprivalomas.

Švietimo įstaigų veiklos apribojimai gali būti įvedami tiek konkrečios mokyklos, tiek savivaldybės, tiek nacionaliniu lygiais.

Šiaulių valstybinė kolegija laikysis saugaus ugdymo organizavimo principų, iš savo bendruomenės narių tikisi abipusio bendradarbiavimo, supratimo, o dar nesivakcinavusius nuo COVID-19 ligos ragina tai kuo greičiau padaryti.

Studijų procese bus laikomasi socialinės distancijos, vengiama grupių, srautų maišymosi; bus nuolat atitinkamai vėdinamos ir dezinfekuojamos patalpos.

Esant naujiems Vyriausybės sprendimams, situacija gali keistis. Kviečiame sekti naujienas.

Naujausia informacija apie skiepijimosi galimybes Šiauliuose skelbiama Šiaulių miesto savivaldybės interneto svetainėje www.siauliai.lt.


Atgal