Dėl finansinės paramos studentams

2019-01-29

Šiaulių valstybinė kolegija nuolat skelbia aktualią informaciją kolegijos studentams ir atkreipia dėmesį, kad tiems, kurie turi finansinių sunkumų, numatyta visokeriopa finansinė parama (socialinės stipendijos, valstybės remiamos paskolos ir pan.).

Atkreipiame dėmesį, kad yra galimybė studijų įmoką mokėti dalimis, reikia pateikti prašymą fakulteto dekanato administratorei fakulteto dekano vardu.

Dalį pinigų, sumokėtų už studijas, pagal gyventojų pajamų mokesčio lengvatą galima susigrąžinti deklaruojant pajamas.

Socialiai / visuomeniškai aktyvūs, gerai besimokantys Šiaulių valstybinės kolegijos studentai yra skatinami įvairiomis stipendijomis. Kolegijos studentams gali būti skiriamos ir mokamos šių rūšių stipendijos: skatinamosios, vienkartinės, socialinės, studijų, vardinės.

Socialinių ir studijų stipendijų skyrimą administruoja Valstybinis studijų fondas. Kriterijai, kuriuos atitinkantys asmenys gali pasinaudoti šia parama, skelbiami ČIA.

Informaciją apie valstybės remiamas paskolas galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Studentai, turintys negalią, taip pat gali pasinaudoti galimybe gauti finansinę paramą – apie jos skyrimą galite sužinoti čia: https://www.svako.lt/lt/studentams/parama-studentams/parama-neigaliems-studentams.

Studijų kainos kompensavimas – tai dar viena galimybė susigrąžinti dalį už studijas sumokėtų pinigų. Už studijas sumokėta kaina kompensuojama studentams, pabaigusiems studijų metus ar teisės aktuose nustatytą studijų laikotarpį ir pasiekusiems geriausių studijų rezultatų. Siekiama, kad valstybės nefinansuojamų studentų studijų rezultatai būtų tinkamai įvertinti, kiek įmanoma sumažinta jiems tenkanti finansinė našta, augtų studentų motyvacija toliau tęsti studijas ir didėtų valstybės nefinansuojamų studijų prieinamumas.

Išsami informacija apie finansinę paramą teikiama Studijų apskaitos ir paramos studentams skyriuje: Centriniai rūmai, Aušros al. 40, II aukštas, 201 kab., Tel. (8 41) 52 37 69, el. p. studijuskyrius@svako.lt.  Apie visas galimybes skelbiame kolegijos svetainės skiltyje Parama studentams.

Stipendijų skyrimą – skatinamųjų už studijų rezultatus ir vienkartinių – administruoja fakultetų dekanatų administracija – Verslo ir technologijų fakultetoSveikatos priežiūros fakulteto.

Europos Sąjungos paramos studentų su negalia studijoms skyrimą kuruoja Tarptautinių ryšių ir projektų valdymo skyriaus koordinatorė Gina Zdanavičienė, el. p. g.zdanaviciene@svako.lt, tel. (8 41) 43 37 93. 

Šiaulių valstybinės kolegijos studentai taip pat gali pasinaudoti galimybe studijų laikotarpiu gyventi moderniuose aukštosios mokyklos bendrabučiuose. Dėl vietos skyrimo kreipkitės į bendrabučio valdytoją Paulių Ščipoką: tel.: (8 41) 43 74 02, mob. 8 611 15 057, el. p. bendrabutis@svako.lt

Kviečiame domėtis, konsultuotis ir drąsiai naudotis visomis studijų metu teikiamomis galimybėmis.


Atgal