Dar dvi savaitės nuotolinio darbo

2020-04-23

Mes jau beveik 6 savaites dirbame nuotoliniu būdu. Balandžio 22 d. Vyriausybės sprendimu Lietuvos Respublikoje karantinas dėl koronaviruso (COVID-19) pandemijos šiek tiek sušvelnintas, bet dar pratęstas iki gegužės 11 d. Suprasdami situacijos rimtumą ir nuosekliai vykdydami Vyriausybės nutarimą liekame dirbti namuose dar dvi savaites.

Praėjęs daugiau nei mėnuo karantino ir nuotolinio darbo parodė, kad pagrįstai galime didžiuotis kiekvienu Šiaulių valstybinės kolegijos bendruomenės nariu, mūsų visų bendru ir kiekvieno studento, dėstytojo, darbuotojo atskiru indėliu, pastangomis, nukreiptomis į aukštos studijų kokybės išlaikymą bei nuolatinį gerinimą, naujų sumanymų įgyvendinimą.

Tebesitęsiančio karantino metu Šiaulių valstybinėje kolegijoje ir toliau sėkmingai vyksta studijų procesas, dar labiau suaktyvėjo kitos veiklos – tarptautinės, projektinės, rinkodarinės, susijusios su pagalba studentams, dėstytojų atestacijomis.

Mūsų kolegija šį pavasarį tapo tarptautinio tinklo NEOLAiA nare ir kartu su aukštosiomis mokyklomis iš Čekijos, Graikijos, Ispanijos, Rumunijos ir Vokietijos vykdys įvairias veiklas, tarp kurių inovatyvaus dėstymo-mokymosi centro, jungtinių studijų programų kūrimas, studijų kokybės užtikrinimas, bendros lygių galimybių ir įvairovės politikos rengimas, interaktyvus aukštojo mokslo institucijų žemėlapių kūrimas, mobilumų, tyrimų, verslumo įgūdžių tobulinimas.

Kolegija šiais metais organizuos du didelius renginius Šiaulių jaunimui – tradicija tapusį galimybių festivalį TAVO PIN KODAS ir miesto jaunimo pikniką #AšEsuŠiauliai, kurio įgyvendinimui skirtą projektą parengė ir iš Šiaulių miesto savivaldybės biudžeto maksimalią šiems projektams galimą skirti sumą gavo Šiaulių valstybinės kolegijos Studentų atstovybė. Miesto savivaldybė finansuos dar du Kolegijos parengtus projektus – „Šiaulių miesto aukšto meistriškumo atletų funkcinio ištyrimo sistema“ ir „Šiaulių kultūros centro patalpų užimtumo valdymo sistemos sukūrimas“. Pasirengimas naujiems darbams įsibėgėja.

Vis dėlto didžiausias karantino savaičių pasiekimas – gerokai sustiprėję ir ne kartą praktiškai patikrinti mūsų gebėjimai planuoti laiką, pasirinkti veiklos prioritetus, dirbti savarankiškai, drąsiai naudotis technologijų galimybėmis. Didžiuojuosi Šiaulių valstybinės kolegijos studentais, dėstytojais ir darbuotojais, kurie nelengvu metu geba prisitaikyti prie pasikeitusių aplinkybių ir drąsiai pasitinka iššūkius.

Džiaugiamės, kad su mumis šiuos iššūkius išgyvena ir šiuo metu Kolegijoje studijuojantys užsienio studentai – penkiolika jaunuolių iš Turkijos ir viena mergina iš Ganos, jau, beje, spėjusi įsitraukti į Respublikinėje Šiaulių ligoninėje talkinančių savanorių būrį.

Mieli studentai ir gerbiamieji kolegos! Linkiu mums visiems dar šiek tiek kantrybės, tikėjimo, kad viskas, kas turi pradžią, turi ir pabaigą. Pasibaigs ir karantino laikas.

Patys geriausi dalykai, pavyzdžiui, draugiškas pokalbis ir pajuokavimas pertraukos tarp paskaitų metu, azartiškos diskusijos, šilti rankų paspaudimai, verti to, kad jų lauktume. Visai greitai mes sulauksime dienos, kai visi susitiksime gimtojoje Alma mater – Šiaulių valstybinėje kolegijoje.

Šiaulių valstybinės kolegijos direktorė dr. Natalija Šedžiuvienė


Atgal