Besikeičiančiai rinkai – nauja studijų programa

2017-08-01

Sparčiai tobulėjančios technologijos, naujų verslo įmonių kūrimasis ir joms keliami vis didesni reikalavimai, žmonių vertybių sistemos pokyčiai tiesiogiai veikia ir šalies aukštojo mokslo sistemą. Norint neatsilikti nuo progreso, būtina peržiūrėti studijų programų pasiūlą, prognozuoti būsimų absolventų galimybes.

Turėdama galvoje neišvengiamus pokyčius, 2017 m. metų priėmimui Šiaulių valstybinė kolegija parengė naują studijų programą – Gamybos ir logistikos vadybą. Formuojama studentų grupė Šiauliuose ir Mažeikiuose, kuri nuo rugsėjo pradės ketverius metus truksiančias studijas. Kadangi studijos bus vykdomos ištęstine forma, tai puiki galimybė norintiems derinti mokslus ir darbą.

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad naujoji programa, kaip jau įprasta šiai aukštajai mokyklai, yra parengta pirmiausia reaguojant į rinkos poreikius ir rūpinantis, kad jauni žmonės, gavę studijų baigimą įrodantį diplomą, iškart turėtų garantuotą darbo vietą.

Gamybos ir logistikos vadybos studijų programa priklauso verslo vadybos studijų krypčių grupei. Šiaulių valstybinė kolegija yra vienintelė apskrityje aukštoji mokykla, rengianti gamybos ir logistikos vadybos specialistus.

Kaip teigia programą kuruojančios Vadybos ir komunikacijos katedros vedėja doc. dr. Rasa Pocevičienė, Gamybos ir logistikos vadybos studijų programa yra puikus pasirinkimas racionalius sprendimus vertinantiems žmonėms. Dėl įsidarbinimo perspektyvų, pasak Rasos Pocevičienės, abejoti net neverta.

Tiek Šiaulių regione, tiek visoje Lietuvoje atsiranda naujų įmonių, kurios, norėdamos tenkinti vartotojų poreikius, gauti pelno, reikalingo išgyventi ir toliau plėsti darbo apimtis, pirmiausia turi gerai organizuoti patį gamybos procesą. Be to, būtina kontroliuoti ir logistiką – sandėliavimą, pakavimą, transportavimą, informacijos ir atsargų valdymą. Puiku, jeigu tai gali daryti tas pats žmogus. Vienose rankose sutelkta procesų visuma daro įmonės darbą produktyvesnį. Vadinasi, sėkmingam verslui reikalingi daug kompetencijų turintys gamybos vadybininkai: šiems specialistams privalu gebėti pasirūpinti ir tuo, kas vyksta įmonės viduje, t. y. gamyba, ir į išorę orientuotais procesais – logistika. Kad būtų parengtas kompetentingas specialistas, jam būtina suteikti įvairių sričių žinių. Gamybos ir logistikos vadybos studijų programos studentai studijuos tiek bendruosius (Bendravimo psichologiją, Specialybės užsienio kalbą, Specialybės kalbą), tiek specialiuosius (Gamybos ekonomiką, Vadybą, Logistiką, Projektų valdymą ir dar daug kitų) dalykus. Su studentais dirbs patyrę dėstytojai, srities specialistai, praktikai, paskaitų skaityti pakviesti dėstytojai iš užsienio aukštųjų mokyklų.

Šios programos dėstytojai turi solidų įdirbį – Kolegijoje jau ne pirmus metus dėstomi vadybos mokslai, Transporto logistikos technologijos, be to, panaudojama patirtis, kuri sukaupta Šiaulių valstybinės kolegijos Mokymo paslaugų centro Mažeikių skyriuje vykdant Logistikos vadybos programą.

Išklausęs visus minėtus ir daugelį kitų dalykų, atsiskaitęs už juos, auditorinių užsiėmimų ir savarankiškų studijų metu įgytas žinias ir gebėjimus įtvirtinęs  keturiose skirtingose praktikose Šiaulių valstybinės kolegijos absolventas bus pasirengęs planuoti, organizuoti, koordinuoti gamybos ir logistikos procesus, valdyti išteklius, spręsti problemas, kitaip tariant, sėkmingai dirbti rinkoje, kurioje vyksta konkurencinė kova.

Šią studijų programą turėtų rinktis komunikabilūs, greitos orientacijos, mėgstantys bendrauti ir bendradarbiauti, spėjantys prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkybių žmonės.  

Šiaulių valstybinės kolegijos informacija

 


Atgal