Bendraminčius subūrė konferencija „Matematika aukštajame moksle – iššūkis ir galimybė

2022-09-22

Rugsėjo 19 dieną Šiaulių valstybinėje kolegijoje vyko tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Matematika aukštajame moksle – iššūkis ir galimybė“.

Konferenciją organizavo Šiaulių valstybinės kolegijos dėstytojai kartu su  Lietuvos kolegijų matematikos dėstytojų asociacija (LKMDA pirmininkė – dr. Zita Baužienė).

Mokslo renginyje buvo pristatyti 9 labai aktualūs šiam laikmečiui pranešimai, kuriuos skaitė VU prof. habil. dr. R. Norvaiša, svečiai iš Vengrijos dr. S. Szilágyi ir dr. A. Körei, Lietuvos matematikos mokytojų asociacijos prezidentas A. Apynis ir kolegijų dėstytojai. Dalyvavo dėstytojai iš Vilniaus kolegijos, Kauno kolegijos, Klaipėdos kolegijos, Panevėžio kolegijos, Utenos kolegijos.

Konferencijos pabaigoje dalyviai vyko į Kryžių kalną. Ekskursijos metu gidas supažindino su kalno atsiradimo istorija, dėstytojai aplankė šalia kalno įsikūrusio vienuolyno koplyčią.

Kitais metais konferencija bus organizuojama Utenos kolegijoje.

Diskusijos metu suformuluoti pasiūlymai ministerijai nuo kolegijų dėstytojų, į ką atsižvelgti mokant matematikos mokyklose:
1. Vadovėlius, pratybas, kitas matematikos mokymo priemones turėtų patikrinti ir įvertinti nepriklausoma ekspertų darbo grupė (komisija), kuri pateiktų išvadas apie leidinio tinkamumą naudoti.
2. Baigusių mokyklas asmenų nepakankami mintino skaičiavimo gebėjimai – šio gebėjimo reikia ne tik kasdieniame gyvenime, bet ir versle.
3. Siekti sąvokų supratimo, o ne techniškai išmoktų algoritmų.
4. Ugdyti gebėjimą argumentuoti, pagrįsti, o ne tik pateikti „pliką“ atsakymą.
5. Mokėti skaityti matematinį tekstą. Skaityti = suvokti.


Atgal