Automatikų ir elektrikų jau laukia darbo vietos

2018-05-11

Gegužės 10 dieną Šiaulių valstybinėje kolegijoje viešėjo svečiai iš įmonės „Axioma servisas“: Mažeikių skyriaus vadovas Arūnas Vaidyla ir Mažeikių projektavimo grupės vadovas Tomas Balvočius. Svečiai susitiko su studijų programos Automatika ir elektros inžinerija studentais, papasakojo apie karjeros galimybes, kvietė jaunimą atlikti praktiką ir išbandyti darbą perspektyvioje ir sparčiai besivystančioje įmonėje.

Pagrindinės įmonės darbų kryptys – techninis aptarnavimas ir išmanioji procesų ir sistemų priežiūra, pramonės įmonių automatizavimo sprendimai, informacinės technologijos verslui ir pramoniniams procesams valdyti. Įmonė savo veiklą plėtoja ne tik Lietuvoje: dirbama ir Estijoje, planuojama atidaryti skyrių  Rygoje. Pagrindinė veikla yra projektinė, projektų vis daugėja, todėl natūralu, kad jaučiamas kvalifikuotų specialistų poreikis.

Susitikime su Automatikos ir elektros inžinerijos studijų programos studentais, kurių daugumą sudarė pirmakursiai, buvo kalbėta, kad įmonės „Axioma servisas“ skyrius labai laukia jaunų žmonių, šios programos studentų ar absolventų. Jaunystė nėra privalomas reikalavimas norint dirbti įmonėje, tačiau abu svečiai pabrėžė, kad šis darbas yra nemėgstantiems rutinos, vertinantiems galimybę kurti ir įveikti vis naujus iššūkius, o būtent ir jauni žmonės yra drąsiausi, mažiausiai varžomi rėmų ir pasirengę nuolat keistis. Reikalingos bazinės žinios, jų Šiaulių valstybinę kolegiją baigę studentai tikrai turi. Kuo jaunas žmogus užsiims šioje įmonėje, priklauso nuo jo paties, turimų kompetencijų. Elektromontuotojas, derintojas, darbų vadovas, projektuojas – variantų yra daugybė. Dažniausiai pradedama nuo paprastesnių darbų, kad susidarytų kuo tikslesnis bendras vaizdas, paskui sparčiai kylama aukštyn. Įmonė jaunam specialistui suteikia galimybių tobulėti: galima vykti į kursus, patirtimi dalijasi ir labiau patyrę kolegos.

Kaip teigė svečiai iš Mažeikių, jų įmonėje nėra vienodų projektų, todėl būtinybė nuolat sužinoti ką nors nauja, tobulėti, yra neišvengiama. Visos užduotys įveikiamos, galima rasti sprendimų, jeigu tik jų ieškoma. Svarbiausia yra žmogaus motyvacija, noras tobulėti.

„Axioma servisas“ atstovų susitikimas su studentais buvo rezultatyvus – atsirado norinčių vasarą atlikti praktiką įmonėje, o sėkmingos praktikos dažnu atveju perauga į sėkmingą karjerą.

Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus specialistė
Silvija Papaurėlytė-Klovienė


Atgal