Apie Lietuvos gimtadienį – šiltai ir jaukiai

2020-03-10

Kovo 10 dieną Bibliotekoje ir savarankiškų studijų centre Šiaulių valstybinės kolegijos studentai, dėstytojai ir darbuotojai paminėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį.

Lietuvos valstybinės vėliavos spalvomis papuoštoje bibliotekoje vykusį renginį vedė dviejų kartų atstovai – Kineziterapijos programos studentas Rokas Pavilanskas bei Vadybos ir komunikacijos katedros lektorė Rita Jakutienė. Vedėjų žodžiai apie laisvę, tėvynę ir kitas amžinąsias vertybes simbolizavo dialogą tarp tų Lietuvos piliečių, kurie matė mūsų šalies kelią į Nepriklausomybės atkūrimą ir patyrė, kuo gyvenimas savarankiškoje valstybėje skiriasi nuo buvimo nelaisviems, ir tų, kurie jau gimė nepriklausomoje valstybėje ir laisvę suvokia kaip duotybę. Renginio metu buvo prisiminti Lietuvos istorijos faktai, atvedę mus iki 1990 metų Kovo 11-osios.

Visi šventės dalyviai, padedant Bibliotekos ir savarankiškų studijų centro vedėjai Kristinai Blantaitienei, kartu lankstė Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį simbolizuojančius geltonos, žalios ir raudonos spalvų laisvės vėjo malūnėlius, rašė ant jų linkėjimus Lietuvai. 30 trijų spalvų malūnėlių ir tiek pat nuoširdžių linkėjimų papuošė Kolegijos biblioteką, parodė, kokia ši šventė mums visiems svarbi.

Puiki dovana minėjimo dalyviams – Šiaulių valstybinės kolegijos muzikos grupės STUDIJOZAI dainos. Dainuojantys ir grojantys studentai, kuriems vadovauja kultūrinės veiklos organizatorė Rasa Guntienė, ne tik nuo pirmųjų renginio minučių sukūrė šventinę nuotaiką, bet ir minėjimo dalyvius paskatino kartu uždainuoti gerai visiems žinomas dainas.

2020 m. Kovo 11 dieną sukanka 30 metų nuo tos dienos, kai Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas paskelbė, kad Lietuva vėl nepriklausoma. Minint 30 metų jubiliejų visi valstybės gyventojai kviečiami švęsti jauną, veržlią ir laisvą Lietuvą.

Tik laisvi užaugam dideli!


Atgal