Faktai ir skaičiai
Faktai ir skaičiai
2020 m. Kolegija išleido 450 absolventų.
Šiaulių valstybinės kolegijos studijų programos 2020 m. stojančiųjų bendrojo priėmimo prašymuose buvo nurodytos 2400 kartų, iš jų 620 kartų – pirmuoju prioritetu.
Iš visų 2020 m. į pirmą kursą įstojusių asmenų pirmuoju prioritetu įstojo 61 proc.
2020 m. daugiausia stojančiųjų į mūsų kolegiją bendrajame priėmime pasirinko Socialinio darbo (77) ir Bendrosios praktikos slaugos (49) studijų programas.
Į valstybės finansuojamas vietas priimti beveik 65 proc. 2020 metų Šiaulių valstybinės kolegijos pirmakursių.
Tarp 2020 m. bendrojo priėmimo metu pasirašiusių sutartis naujų studentų – du šimtukininkai.
2018 m. Šiaulių valstybinėje kolegijoje profesinio bakalauro diplomas įteiktas 10000-ajam studentui.
Vienas iš unikaliausių 2020 m. baigiamųjų projektų – mobilus logistikos robotas – autonominė logistinė transporto priemonė, programuojama vykdyti užsakymus logistikos sandėliuose, ateinančius iš verslo ir valdymo sistemų. Projektą įgyvendino ir sėkmingai apgynė Automatikos ir elektros inžinerijos programos studentai.
2020 m. Autotransporto elektronikos studijų programos trečiakursiai, dėstytojui padedant, sukūrė keturratį elektra varomą dviratį. Grupė 2019 m. Automobilių techninio eksploatavimo ir Autotransporto elektronikos studijų programų absolventų pristatė išskirtinį baigiamąjį projektą – pačių sukonstruotą elektrinį motorolerį. Vienas iš įspūdingiausių 2018 m. baigiamųjų projektų – elektrinis pramoginis kartingas. Jį kūrė Automobilių techninio eksploatavimo ir Autotransporto elektronikos studijų programų studentai. 2017 m. birželio mėnesį tų pačių studijų programų absolventai buvo pristatę taip pat daug dėmesio sulaukusį baigiamąjį projektą – pačių sukonstruotą ir pagamintą sportinį automobilį.
Dvidešimt šeši universitetų ir kolegijų studentai 2019–2020 studijų metais už puikius akademinius pasiekimus gavo penkių Lietuvos prezidentų stipendijas. Tarp 26 geriausių šalies studentų – 1 mūsų kolegijos atstovė. Prezidento Kazio Griniaus stipendija skirta Ingai Laurinavičiūtei, Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto Bendrosios praktikos slaugos studijų programos 3 kurso studentei.
Vienas iš svarbių 2020 metų projektų – NEOLAiA tinklas, prie kurio šiemet prisijungė Šiaulių valstybinė kolegija. NEOLAiA yra glaudus šešių jaunų, greitai besivystančių aukštojo mokslo institucijų, įsikūrusių mažuose ir vidutinio dydžio miestuose, aljansas, kurį sudaro Bylefeldo universitetas (Vokietija), Kretos universitetas (Graikija), Chaeno universitetas (Ispanija), Ostravos universitetas (Čekija), Suceavos Ștefan cel Mare universitetas (Rumunija) ir Šiaulių valstybinė kolegija (Lietuva).
2020 m. birželio 9 d. tarptautinis U-Multirank konsorciumas paskelbė septintąjį aukštųjų mokyklų reitingą. 2020 m. U-Multirank laidoje dalyvavo beveik 1800 aukštųjų mokyklų iš 92 pasaulio šalių, tarp jų 16 Lietuvos aukštųjų mokyklų. Šiaulių valstybinė kolegija reitinguojama nuo 2014 m. Geriausiai įvertintas Šiaulių valstybinės kolegijos poveikis regionui – absolventų įsidarbinimui regione ir pajamoms iš regioninių šaltinių suteiktas balas A (labai gerai). Taip pat aukščiausi įvertinimai suteikti studijų programų pasiūlos užsieniečiams ir studijas laiku baigiančių studentų rodikliams. Gerai vertinamas studentų praktikų regioniškumas ir tarptautinis studentų mobilumas. Į mokslo srities reitingą pateko 8 tarptautinės publikacijos su nurodyta prieskyra kolegijai.
Remiantis 2020 m. gegužės mėn. informacija, Šiaulių valstybinė kolegija turi 168 partnerius iš 34 šalyse veikiančių užsienio aukštųjų mokyklų.
2019 m. metais Šiaulių valstybinė kolegija atliko 17 taikomųjų tyrimų už 48,3 tūkst. eurų.
2019 m. suorganizuoti 73 išvykstamieji studentų mobilumai.
2019 m. į skirtingas Kolegijos studijų programas atvyko 71 studentas iš įvairių užsienio šalių.
2019 m. suorganizuoti 53 išvykstančių dėstytojų ir administracijos darbuotojų mobilumų vizitai ir 71 atvykstančių dėstytojų ir administracijos darbuotojų mobilumo vizitas.
Vyriausias 2020 m. pirmakursis vidurinį išsilavinimą įgijo 1985 m.
Tarp 2020 m. įstojusių – 59 proc. moterų.
Šiaulių valstybinė kolegija kasmet įsitraukia į visoje Lietuvoje organizuojamos Suaugusiųjų mokymosi savaitės renginius. 2020 metų renginių ciklui Kolegija pasiūlė 14 užsiėmimų, kuriuose nuotoliniu būdu dalyvavo beveik 450 asmenų.
Mūsų absolventų amžius – nuo 21 iki 60 metų.
Sveikatos priežiūros fakultetui priklausančiame Neformalaus ugdymo centre 2019 m. vykdyta 31 neformalaus ugdymo programa, mokymus lankė 1073 klausytojai.
Verslo ir technologijų fakultetui priklausančiame Verslumo ir lyderystės ugdymo centre 2019 m. vykdytos 6 programos, kuriose dalyvavo 21 klausytojas.
2020 m. patvirtinta dvigubo diplomo įgijimo galimybė Informacijos valdymo programos studentams. Tai reiškia, kad per tą patį studijų laikotarpį studentas galės gauti ne vieną, o du diplomus – Šiaulių valstybinės kolegijos ir Porto politechnikos instituto (Portugalija).
Šiaulių valstybinė kolegija, UAB „EICautomation“ ir UAB „Mechatronikos sistemos“ įgyvendina projektą, kurio metu pagal Lietuvos 2014–2020 m. Europos Sąjungos (ES) fondų investicijų 1 prioriteto Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas priemonę Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai bus sukurtas Universalus mechatronikos, daiktų interneto, multiagentinių technologijų, sandėliavimo ir debesų kompiuterijos principais pagrįstas logistikos robotas.
Įgyvendinant Europos Sąjungos (ES) fondų finansuojamą projektą, iki 2019 m. balandžio mėnesio iš esmės modernizuota biomedicinos ir technologijų studijų sričių bazė, atnaujintos kitos kolegijos erdvės.
Kokybės vadybos sistema, pagrįsta ESG nuostatomis, setifikuota pagal LST EN ISO 9001:2008, Šiaulių valstybinėje kolegijoje atnaujinta pagal LST EN ISO 9001:2015 Europos standarto reikalavimus, atliekama nuolatinė stebėsena ir veiklos tobulinimas. Atnaujintos kokybės užtikrinimo sistemos tinkamumui įvertinti 2020 m. kviečiamas išorinis akredituotos institucijos auditas.
Apie 60 proc. absolventų baigia studijas gavę valstybinį finansavimą.
2019 m. liepos 1 d. duomenimis, praėjus 12 mėn. po studijų baigimo dirbo apie 95 proc. 2018 m. laidos Šiaulių valstybinės kolegijos absolventų. Daugiausia dirbančių Informacijos valdymo, Finansų bei Automatikos ir elektros inžinerijos studijų programų absolventų.
Remiantis 2020 metų spalio 1 d. duomenimis, Šiaulių valstybinėje kolegijoje dirba 104 dėstytojai.
Šiaulių valstybinė kolegija džiaugiasi baigiamais centrinių rūmų remonto darbais. 2020 m. atnaujinta ir ŠVK aktų salė, kurioje vyksta ne tik didžiausi ir svarbiausi kolegijos renginiai, bet sulaukiama ir svečių iš miesto.
Remiantis studentų apklausos duomenimis, po semestro konkrečių dalykų dėstymo kokybe patenkintų studentų yra apie 84 proc.
Vadybos ir komunikacijos katedros lektorė, Kolegijos direktorės pavaduotoja strateginei plėtrai Lina Tamutienė 2019 m. Vilniaus universitete apgynė daktaro disertaciją „Kokybės sampratos konstravimas aukštojo mokslo institucijoje“ (komunikacija ir informacija 08 S).
Studentams Kolegijos pastatuose įrengtos poilsio zonos, kuriose galima naudotis bevieliu interneto ryšiu.
Abu Šiaulių valstybinės kolegijos bendrabučiai yra modernizuoti.
2019 m. įgyvendintas iš Europos Sąjungos struktūrinių fonų lėšų bendrai finansuojamas projektas NR. 09.1.1-CPVA-V-720-04-0003 „Šiaulių valstybinės kolegijos biomedicinos ir technologijos mokslų studijų sričių bazės modernizavimas bei sveikatinimo erdvių atnaujinimas“. Projekto rezultatas – iš esmės atnaujinta biomedicinos ir technologijų studijų sričių bazė, dar labiau studentų ir dėstytojų poreikiams pritaikytos kitos erdvės.
Kolegija turi daugiau nei 300 socialinės partnerystės sutarčių, aktyviai bendradarbiaujama su strateginiais socialiniais partneriais – Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmais, Šiaulių pramonininkų asociacija, Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija, baldų pramonės klasteriu „Baltic Furniture Cluster“ ir „Lietuvos plastikų klasteriu“.
Šiaulių valstybinėje kolegijoje kasmet organizuojamos Atvirų durų dienos moksleiviams. 2020 m. vasario 24–25 dienomis aukštojoje mokykloje apsilankė daugiau nei 450 mokinių iš įvairių miesto ir rajono mokyklų bei gimnazijų. Praktiniuose užsiėmimuose abiejuose kolegijos fakultetuose merginos ir vaikinai galėjo iš arčiau susipažinti su skirtingomis profesijomis, sužinoti apie studijas, studentišką gyvenimą.
2020 m. birželio 3 dieną dviem Šiaulių valstybinės kolegijos atstovėms įteikta Lietuvos pramonininkų konfederacijos įsteigta „Profesijos riterio“ nominacija. Apdovanojimu įvertinta Šiaulių valstybinės kolegijos direktorės pavaduotojos strateginei plėtrai, Vadybos ir komunikacijos katedros lektorės dr. Linos Tamutienės bei Verslo ir technologijų fakulteto prodekanės, Vadybos ir komunikacijos katedros lektorės Liucijos Urbonienės veikla. „Profesijos riterio“ sertifikatai iš viso jau yra įteikti 18 Šiaulių valstybinės kolegijos atstovų.
ŠVK Transporto inžinerijos katedros dėstytojas Tomas Kalinauskis ir absolventai Rokas Bereiša bei Martynas Brašiškis 2020 metų rugsėjo 10 d. buvo pasveikinti Šiaulių pramonininkų asociacijos renginyje – kasmetinėje verslo atstovų šventėje. Dėstytojui buvo įteikta padėka už profesinį indėlį.
Kolegijos dėstytojai vykdo įvairią švietėjišką veiklą, pavyzdžiui, skaitė paskaitas Šiaulių tardymo izoliatoriuje, organizavo mokymus Lukšių kaimo bendruomenei, organizavo edukacinių sveikatinimo renginių moksleiviams ir kt.
Šiaulių valstybinė kolegija, bendradarbiaudama su istorikais, įvairiomis Šiaulių miesto įstaigomis įgyvendino projektą „Šiaulių Garbės CV“: jo metu sukurta mobili Šiaulių miesto garbės piliečiams skirta paroda, veikia šiems garbiems asmenims skirta interneto svetainė www.siauliugarbescv.lt.
Kolegija yra Jungtinių Tautų inicijuoto „Pasaulinio susitarimo“ (angl. Global Compact) tinklo narė, kasmet yra rengiamos Kolegijos veiklos ataskaitos.
Šiaulių valstybinės kolegijos mecenatai 2019 m. 14 000 eurų skyrė tam, kad paremtų 30 gerai besimokančių ir ypatingais pasiekimais išsiskiriančių studentų.
2020 m. lapkričio 19 d. Šiaulių valstybinė kolegija miesto jaunimą pakvietė į nuotoliniu būdu vykusį galimybių festivalį TAVO PIN KODAS. Platformose YouTube ir Facebook tiesiogiai transliuotame renginyje gimnazistams buvo siūloma dalyvauti motyvacinėje sesijoje #MisijaĮkvėpti, netradicinėje klasės valandėlėje ir protmūšyje su Robertu Petrausku. Apie neformalių veiklų svarbą ir jų pasiūlą Šiauliuose diskusijoje #NeformalūsŠiauliai kalbėjo įvairių sričių specialistai. Galimybių festivalio TAVO PIN KODAS peržiūrų skaičius platformoje YouTube artėja link 10 tūkstančių.
Kolegija kiekvienais metais įvertina visus studentų ir dėstytojų nuopelnus. 2020 m. sausio 6 d. pagerbti daugiausia 2019 m. nuveikę Šiaulių valstybinės kolegijos bendruomenės nariai. Sveikatos priežiūros fakultete vykusiame renginyje „Karaliai ateina!“ įteikti METŲ PROVERŽIO, METŲ INICIATYVOS, METŲ PROTO, METŲ TARPTAUTINĖS SĖKMĖS ir METŲ ŽVAIGŽDĖS apdovanojimai studentų ir dėstytojų kategorijose. Nominacija METŲ ENERGIJA įvertintas aktyviausias ir daugiausia nuveikęs Šiaulių valstybinės kolegijos darbuotojas.
2019 m. pavasarį Šiaulių valstybinės kolegijos Studentų atstovybė laimėjo Šiaulių miesto savivaldybės skelbtą konkursą. Projekte „Tarptautinis maršrutas: Pasaulis – Šiauliai – Pasaulis“ dalyvavo Šiaulių valstybinės kolegijos studentai ir į mūsų aukštąją mokyklą studijuoti atvykę užsieniečiai. Projekto rezultatas – patirti Šiaulius kviečiantis vaizdo klipas – susilaukė didelio dėmesio visos šalies mastu.
2020 m. rugsėjo 10 dieną Šiaulių valstybinės kolegijos Studentų atstovybė organizavo renginį miesto jaunimui – pikniką #AšEsuŠiauliai. Renginio dalyvių laukė diskusijos su kviestiniais svečiais – buvusiais ir esamais šiauliečiais. Kalbėta apie karjeros perspektyvas Šiauliuose, jaunų žmonių pilietiškumą. Diskusijos dalyviai padarė išvadą, kad galimybių jaunam žmogui yra visur, ne tik sostinėje, reikia tik jas pastebėti, išnaudoti, inicijuoti ir įgyvedinti naujas idėjas. Baigiamasis pikniko akcentas – atlikėjo Gabrieliaus Vagelio koncertas. Renginį finansavo Šiaulių miesto savivaldybė ir Šiaulių valstybinė kolegija.
Visiems Šiaulių valstybinės kolegijos studentams yra suteikiamas bendrabutis.
Studentams, kurių materialinė padėtis sunki, mokestis už bendrabutį gali būti atidėtas arba mokamas dalimis.
Aktyvius ir iniciatyvius studentus Šiaulių valstybinėje kolegijoje jungia Studentų atstovybė, 2019 m. pabaigoje jos prezidente išrinkta Valda Šaltytė, Įmonių ir įstaigų administravimo programos studentė.
Šiaulių valstybinė kolegija kasmet organizuoja savo tradicinius renginius: atvirų durų dienas, Moliūgines, Tarptautinę studentų dieną, Pasaulinę vandens dieną, pirmakursių krikštynas, mediumą, Valentino dieną. Taip pat minima Sausio 13-oji, Kovo 11-oji, prisijungiame prie visuotinai vykstančių Lietuvių kalbos dienų, organizuojame Suaugusiųjų mokymosi savaitės užsiėmimus.
XX Lietuvos kolegijų sporto žaidynėse (2020 m.) merginų grupėje Šiaulių valstybinės kolegijos sportininkės iškovojo II vietą, ŠVK vaikinai užėmė III vietą.
Kolegija siūlo ne tik studijas, bet ir įvairų tęstinį mokymąsi – kursus, mokymus, seminarus, stažuotes. Žinių ir technologijų perdavimo centras pateikė pagal rinkos poreikius atnaujintą neformaliųjų mokymo programų paketą. Kasmet tokiuose mokymuose dalyvauja apie 1000 klausytojų.