DofE apdovanojimų programa

Tarptautinė DofE apdovanojimų (angl. The Duke of Edinburgh’s International Award) programa – jauniems žmonėms nuo 14 iki 24 metų skirta savęs tobulinimo programa, įgyvendinama daugiau nei 140 pasaulio šalių. Ši neformalaus ugdymo(si) programa vykdoma nuo 1956 metų – joje dalyvauja žmonės, kuriems svarbu nuolatos tobulėti ir mokytis visą gyvenimą. Į Lietuvą DofE apdovanojimai atėjo 2006 metais.
 


 

DofE apdovanojimai yra savanoriška į mokymąsi iš patirties orientuota programa, neskatinanti dalyvių tarpusavio konkurencijos. Programa suteikia galimybę, padedant kvalifikuotiems vadovams, patiems dalyviams pasirinkti tobulėjimo kryptis ir įdomias veiklas, mokytis iš patirties. Jauni žmonės išsikelia individualius asmeninio tobulėjimo tikslus ir siekia jų laisvalaikiu,  kaupia praktinius įgūdžius, kurie papildo mokykloje ar universitete gaunamas teorines žinias.

Programa pagal amžių yra išskirstoma į tris pagrindinius lygius, kuriuos įgyvendinus gaunamas įgūdžių ir nuopelnų vertinimo sertifikatas kartu su lygio ženkleliu. Sertifikatas pripažįstamas Lietuvoje ir užsienio šalyse.

DofE programos dalyviui suteikiama galimybių:

  • susirasti naujų draugų;
  • mokytis tolerancijos komandos draugų atžvilgiu;
  • išmėginti naujų veiklų;
  • geriau pažinti save;
  • patirti nuotykių;
  • pasiruošti tolimesniems gyvenimo etapams.

Daugiau apie programą skaitykite čia.

Šiaulių valstybinėje kolegijoje DofE apdovanojimų programa pradėta vykdyti 2015 metais. Kolegija turi du jauniems žmonėms galinčius padėti, pasirengusius kartu su jais įvertinti pasiekimus vadovus: tai Verslo ir apskaitos katedros lektorė Aistė Padgureckienė bei Studijų ir mokslo koordinavimo tarnybos vadovė doc. dr. Rasa Pocevičienė, į kurią gali kreiptis visi, norintys dalyvauti šioje programoje ir tobulėti.

Dalyvavimas DofE apdovanojimų programoje yra įdomi patirtis ir puikus įrašas kiekvieno asmens gyvenimo aprašyme, kurį jau dabar vertina užsienio universitetai ir darbdaviai, nes tai ženklas, kad žmogus geba motyvuoti save, mokosi iš patirties ir efektyviai planuoja veiklą. 

Dofe apdovanojimų programos kontaktai Šiaulių valstybinėje kolegijoje:

Rasa Pocevičienė
Aušros al. 40, CR-201 kab.
Tel.: (8 41) 52 37 69
El. paštas rasa.poceviciene@svako.lt